Nejlevnější varianta získání "sexy" čísla je jeho nalezení mezi předplacenými kartami u prodejců. Zákazník si ale může vybírat pouze z omezené a většinou již vytříděné zásoby, která je v obchodě k dispozici.

Pokud chce zákazník získat číslo podle svého přání, které například znamená datum jeho narození nebo vznikne zadáním nějakého slova, zaplatí například u Eurotelu 1190 korun a u T- Mobilu 5950 Kč. Český Mobil, provozovatel sítě Oskar, nabízí tato čísla v rámci časově neomezené akce zdarma.

Takzvané zlaté číslo, tedy například kombinace 232 232 či 444 111, vyjde u Českého Mobilu na 3570 korun, u Eurotelu a T-Mobile na 5950 korun. I tady má zákazník šanci získat číslo zdarma, operátor ho ale musí uznat jako významného klienta.

Obchod s čísly

Podle nejmenovaného zástupce jednoho z operátorů existují v tuzemsku podnikavci, kteří se zabývají prodejem zlatých čísel. Oslovují jejich majitele a nabízí jim, že od nich číslo odkoupí. To pak prodávají se ziskem jiným zájemcům. Tento obchod ale není v tuzemsku příliš rozšířený.