V první etapě je od čtvrtka do úterý 28. října uzavřen levý pás dálnice mezi kilometrem 70,1 a 68,7. Doprava ve směru na České Budějovice je svedena do jednoho, pravého jízdního pruhu až na konec uzavírky, odkud vede bez omezení.

Doprava ve směru na Prahu je svedena na 70,4 kilometru do jednoho, pravého jízdního pruhu a přes přejezd středního dělícího pásu od 70. kilometru převedena na 120 metrů do protisměru.

Ve druhé etapě od 28. do 30. října musí řidiči v úseku počítat s částečnými uzavírkami pravého i levého pásu dálnice, z důvodu provádění dokončovacích prací na přejezdech středního dělícího pásu.

Nejvyšší dovolená rychlost v místě uzavírky je omezena na 80 kilometrů v hodině, v místech přejezdů středního dělícího pásu a v místě staveniště na 60 kilometrů v hodině.

Nový železniční most na přeložce trati v úseku Chotoviny-Sudoměřice u Tábora vede nad dálnicí ve výšce 5,5 metru. Asi 13 metrů široká nosná konstrukce je zhruba sto metrů dlouhá. Vrchol oblouku nad mostovkou je ve výšce 16,5 metru.