Rosselchoznadzor také uvedl, že dodávky ovoce a zeleniny přicházející z Ukrajiny bývají nyní často postiženy hmyzími škůdci. Zákaz se bude vztahovat na všechny druhy ovoce a zeleniny podléhající pravidlům pro karanténní opatření.

Moskva už počátkem září zavedla embargo na dovoz řady druhů potravin z EU, USA, Kanady, Austrálie a Norska, zejména ovoce a zeleniny. Odpověděla tím na západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho roli v ukrajinské krizi. [celá zpráva]

Na ruském potravinovém embargu zatím vydělávají i běloruské firmy, které přebalují západní zboží a prodávají ho jako vlastní. Moskva hodlá „ilegální reexport” řešit na bázi celní unie Ruska, Běloruska a Kazachstánu a zavést speciální kontroly.

Rusko od úterý zakázalo ze zemí EU dovážet výrobky z hovězího masa, odřezků a masokostní moučky kvůli jejich nevyhovující kvalitě. [celá zpráva]

Je také pozastavený dovoz živočišného tuku a vedlejších masných produktů, například drobů. Důvodem je údajné zjištění nebezpečných látek v některých produktech.