Mluvčí řízení letového provozu Richard Klíma se domnívá, že zvyšující se počet letadel, která v Ruzyni startují či přistávají, by měl vyvolat změnu ve stávajícím systému startování.

Letiště chce na podzim vybudovat k hlavní dráze tzv. rychlé výjezdy, které umožní letadlům opouštět ranvej vyšší rychlostí. Tím se výrazně zkrátí intervaly mezi vzlety či přistáními letounů.

V roce 2007 letiště plánuje začít stavět novou paralelní dráhu ve směru hlavní dráhy. Stát by měla asi šest miliard korun a v provozu by mohla být kolem roku 2009. Hlavní obousměrná dráha vede ve směru Jeneč - Přední Kopanina. Ostatní jsou na ni kolmé.

Stále více letadel

Dráhy na ruzyňském letišti "doplácí" na to, že v Praze chce přistávat stále více světových dopravců. Stojí o ni především nízkonákladoví dopravci. Už teď je česká metropole městem, kam jich Evropě létá nejvíce a další mají zájem. [celá zpráva]

Právě v pátek přistál na Ruzyni další z nich. Maďarská společnost Wizz Air začala pravidelně létat do Budapešti a od července chce destinaci rozšířit ještě o polské Katowice.