"Konkurz podle nás i podle analýzy nebyl nezbytný. Demonstrace a medializace však způsobila, že do firmy přestaly chodit peníze. Když se děje něco podobného, tak to zničí jakýkoliv podnik," uvedl šéf podniku Libor Soska.

Propuštěný šéf odborů

Právě kvůli podávání informací médiím propustilo vedení společnosti zároveň v pátek na hodinu propustilo předáka tamních odborů Milana Mazla. a hodlá na něj podat trestní oznámení kvůli neoprávněnému poskytování důvěrných informací o hospodaření společnosti. Odboráři tvrdí, že výpověď je protizákonná.

Mazel s výpovědí nesouhlasí. V pátek odpoledne ho ze závodu vyvedla ochranka. "Nepoužily fůru věcí, které jsou nutné pro okamžité zrušení pracovního poměru, takže je to neplatné rozvázání pracovního poměru a samozřejmě to budu rozporovat. Naši právníci z odborového svazu (Kovo) to budou řešit soudní cestou," řekl Mazel.

Proti nařčení, že poskytl novinářům důvěrné informace, se brání. Údaje jsou podle něj přístupné ve výročních zprávách akciových společností, nebo jsou dostupné ve věstníku či na internetu.

Protesty odborářů

Odboráři už delší dobu proti vedení podniku ostře vystupují a několikrát svolali demonstraci. Poslední se konala toto úterý. Polovina z asi 250 zaměstnanců je od 25. května na nucené dovolené. Již několik měsíců podnik nevyplácí mzdy a zastavila se i výroba. Odboráři už dříve poukazovali na to, že společnost může zachránit právě konkurz.