Město a stavební firma se na tom dohodly ještě předtím, než rozsudek z minulého týdne nabyl právní moci. Obě strany se shodují, že nechtějí dokončení stavby zdržovat.

Praha a Metrostav v pátek podepsaly dohodu o tom, že se stavaři k práci vrátí tři dny po obdržení dlužné částky. "Banka platební příkaz akceptovala. Částku bude mít Metrostav na účtu v pondělí," řekl Nouza. Pokud se tak stane, ve středu se podle Poláka dělníci na stavbu vrátí.

Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR minulý týden nařídil Praze zaplatit zhruba čtyři miliardy korun, mimo jiné za faktury z minulosti, s jejichž proplacením město kvůli možnému střetu se zákonem váhalo. [celá zpráva]

Po zaplacení zmíněných 2,7 miliardy má Praha dalších 1,34 miliardy splácet postupně v průběhu stavby. Metrostavu soud uložil dokončit stavbu do pěti měsíců.

Arbitráž tím ale neskončila. Metrostav totiž rozšířil žalobu o další miliardu korun, mimo jiné za Trojský most.

Praha navíc zřejmě půjde do rozhodčího řízení i se správcem stavby, firmou Inženýring dopravních staveb (IDS). Jen samotná arbitráž na Blanku Prahu zatím stála kolem 35 miliónů korun. [celá zpráva]