Spojení bude provozovat kanadská letecká společnost Air Transat velkokapacitním letounem Airbus A330. Ten nabízí na palubě 21 míst business třídy a v ekonomické třídě může přepravit až 322 cestujících.

Dopravce doufá, že zájem cestujících o lety do Kanady letos stoupne díky zrušení víz z listopadu loňského roku. Víza předtím platila od července 2009, Kanada je zavedla kvůli vysokému počtu žadatelů o azyl z ČR.

Dosud mohli cestující využít při letech do Toronta například spojení polských aerolinek LOT přes Varšavu nebo německé Lufthansy s přestupem ve Frankfurtu.

„Cena za zpáteční letenku začíná na 12 280 korunách,“ upřesnil Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Návrat Ryanair 

Pražské letiště bude mít v létě o osm linek více než loni, jak informovalo v tiskové zprávě. Kromě letů kanadské  Air Transat jde například o spojení dopravce Adria Airways do Lublaně, Air Serbia do Bělehradu nebo návrat irského nízkonákladového dopravce Ryanair, který bude v letním řádu provozovat spojení do Londýna a Dublinu. Rozšířit by se měl dále počet dopravců létajících do velkých evropských měst, jako je Paříž nebo Brusel.

Z letního letového řádu, který začíná 30. března a trvá do 25. října, naopak zmizí linky Českých aerolinií do Abú Zabí, Stuttgartu a Oděsy nebo spojení Darwin Airlines do Florencie.