Putin na setkání s nejbohatšími muži Ruska uvedl, že by bylo dobré, aby se podniky „zaregistrovaly na ruském území a platily tak daně v naší vlasti“, informovala agentura AP. Putinova výzva přišla v důsledku hrozeb Západu, který Moskvě pohrozil další vlnou sankcí.

Zkraje tohoto týdne oznámily Spojené státyEvropská unie sankce proti některým osobám z Krymu a Ruska, které byly zapojeny do referenda na Krymu. Tito lidé mají zmrazené účty a nesmějí vycestovat do USA ani do států EU. Jednalo se nicméně o politiky a úředníky, nikoli o podnikatele.

Podle čtvrtečního prohlášení amerického prezidenta Baracka Obamy rozšíří Spojené státy okruh lidí, proti kterým budou kvůli ruské vojenské intervenci na poloostrově Krym uplatňovat sankce. Obama varoval, že Washington uvalí na Rusko hlubší hospodářské sankce, pokud si to okolnosti vyžádají. [celá zpráva]

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov označil protiruské sankce ze strany USA a Evropské unie za nelegitimní. Takový krok může podle něj učinit pouze Rada bezpečnosti OSN, ve které má Rusko jako stálý člen právo veta.