Kerviel nyní po setkání s papežem putuje pěšky do Paříže, vězení se prý vyhýbat nebude. Jeho finanční operace stály Société Générale, která vlastní i českou Komerční banku, zhruba dvouletý zisk.

Zatčen byl v roce 2008. O dva roky později byl odsouzen k pěti letům vězení, z toho ke třem nepodmíněně, a k odškodnění bance v rekordní výši 4,91 miliard eur za škody, které jí riskantními transakcemi způsobil.

Nadřízení ho prý v padělání povzbuzovali

Kerviel nepopírá, že padělal dokumenty a zanášel do počítačů banky neexistující transakce. Tvrdí ale, že to dělal s tichým souhlasem či dokonce s povzbuzením nadřízených. Banka to popírá a slíbila jen, že od něj nebude požadovat celou částku.

Kasační soud nyní zrušil občanskoprávní rozhodnutí o odškodnění. Vrátil tuto záležitost odvolacímu soudu ve Versailles, který rozhodne o výši případného odškodnění.

Sedmatřicetiletý Kerviel nebyl oznámení kasačního soudu přítomen. Je v Itálii, přes kterou pěšky putuje do Paříže poté, co se 19. února krátce setkal v Římě s papežem Františkem. Již dříve ujistil, že pokud soud trest vězení potvrdí, nebude se výkonu trestu vyhýbat a vydá se policii.