Zpožďování podpisu prodejní smlouvy mezi státem a KPN Orlen ovšem uškodilo Unipetrolu a prodejní tlak se opět objevoval u těžce zkoušených akcií Philip Morris.

Přes přetrvávající nejistotu ohledně cen ropy, vývoje v Iráku a možných změn ceny peněz si většina nejobchodovanějších akcií nevedla špatně.

Komerční banka (KB) zakončila týden na úrovni okolo 2800 korun, což je zhruba o tři a půl procenta výše než před týdnem. Ještě lépe se vedlo ČEZ. Ten uzavíral nad 180 korunami, tedy dokonce o více než 7,5 procenta výše než před týdnem. Český Telecom, který se stále nemohl odlepit ode dna, nakonec zřejmě vydělal nejen na pozitivních náladách trhu, ale také na oznámení představenstva, že navrhne valné hromadě k výplatě hrubou dividendu ve výši 17 korun na akcii. Nakonec se tak Telecom došplhal k 325 korunám, o 1,6 procenta výše než minulý pátek. Společně s ním rostly i České radiokomunikace, a to k úrovni 455 korun. V úvodu týdne však oslabovaly silněji, a tak v konečném účtování ztratily přes procento.

Rakouská akcie na českém trhu - Erste Bank - dokreslila růstovou náladu vzestupem na téměř čtyři tisíce korun (růst o více než 7 procent). Problémovým titulem zůstává Philip Morris, který se už posunul pod hranici 16 tisíc korun, z níž odstartoval raketový březnový růst. Několikrát za týden zažil doslova prodejní tlak a nakonec zůstal na lichotivých 15 500 korunách.

Neotestoval tak hranici 15 tisíc, kterou mu mnozí předvídali, ale přesto za týden klesl o pět procent. Unipetrol se nejprve posunul dolů z 80 korun, ale nakonec na nich týden zakončil. Nálada světových trhů je pozitivní, protože analytici uvěřili, že největší ekonomika světa - americká - se s následky růstu cen ropy vyrovná.