Celkový loňský odbyt vozů VW dosáhl 5,93 miliónu. V prosinci se přitom jejich prodej zvýšil o 3,3 procenta na 535 200 aut. "Značka Volkswagen Passenger Cars i přes náročné podmínky na trhu dál rostla," sdělil člen představenstva Christian Klingler, který je ve firmě zodpovědný za prodej. Nové a složité výzvy automobilka podle něj očekává i letos.

Situace zůstává složitá na evropském automobilovém trhu, který se snaží vzpamatovat z dopadů dluhové krize v Evropě. Koncern zde loni dodal 1,64 miliónu aut VW, což je o 3,7 procenta méně než o rok předtím. O více než čtyři procenta klesl odbyt na domácím trhu v Německu.

V oblasti Asie a Tichomoří značka zaznamenala nárůst odbytu zhruba o 15 procent. Celkem to bylo více než 2,73 miliónu vozů. Z toho 2,51 miliónu aut firma dodala v Číně, kde jí tak odbyt za celý rok stoupl o více než 16 procent.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Součástí koncernu Volkswagen jsou i značky Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini či Seat. Předloni podnik převzal automobilku Porsche, která je výrobcem sportovních vozů.