Škodovácké odbory chtějí rázně prosazovat výrobu SUV v Kvasinách, v týdeníku zmínily také případné „zavření bran všech tří závodů“ v Česku. Podle dalších informací se však na jednáních odborů zatím o stávce nehovořilo a odbory ve stávkové pohotovosti nejsou.

„Nový vůz byl plně vyvinut v České republice, ale existuje hrozba, že by jeho výrobu mohla získat jiná lokalita, například nevytížené Španělsko,“ uvedl odborářský týdeník. Mluvčí automobilky Jozef Baláž řekl, že konečné rozhodnutí o umístění výroby nového SUV zatím nepadlo.

„Raději pracujeme konstruktivně, ale věřte, že jestli bude někdo vystupovat proti vám, proti lidskosti, proti naší práci, tak vás ubezpečuji, že všechny tři naše závody jsou ihned připraveny doslova zavřít brány,“ sdělil podle odborářského časopisu v Kvasinách předseda odborů KOVO Jaroslav Povšík.

Odhalení už možná příští rok

Podle neoficiálních informací by se koncept velkého SUV mohl objevit už příští rok na jaře na ženevském autosalonu. Spekuluje se, že vůz s pěti nebo sedmi sedadly by se mohl jmenovat Snowman.

Závod v Kvasinách by měl v tomto týdnu začít vyrábět modernizovaný model Škody Yeti ve dvou variantách. Do prodeje by se městská i outdoorová verze Yetiho měla dostat začátkem příštího roku.

Kvasinský závod s asi 4500 zaměstnanci už v květnu zavedl výrobu modernizované limuzíny Superb. Třetím modelem vyráběným v Kvasinách je Roomster, po kterém v poslední době stoupla poptávka. Závod na to reagoval přechodem z jednosměnného na dvousměnný provoz.