Podnik má v Paříži zhruba 120 zaměstnanců a 11 000 obchodních zástupců, kteří pracují jako samostatně výdělečné osoby a své klienty navštěvují převážně u nich doma. Pařížská kancelář Avonu oznámila, že může zaručit dodávky obchodním zástupcům do konce října, není ale jisté, zda jim bude zboží poskytovat i v dalších měsících.

Rozzlobení zaměstnanci ve Francii firmu obvinili, že jim několik měsíců nic neřekla a že nejedná v souladu se svými veřejně známými prohlášeními. Tedy že je společensky zodpovědnou firmou, která podporuje důvěru, respekt a integritu a také kulturu „otevřené a upřímné komunikace“.

Podle odborů firma nepostupuje správně

Zaměstnankyně Avonu zodpovědná za podporu přímého prodeje Estelle Croissantová řekla, že podle odborů zastupujících zaměstnance Avonu ve Francii firma při propouštění nepostupuje správně.

„Nerespektují všechny procesy podle jejich vlastních pravidel a hodnot,“ uvedla Croissantová. „Víme, že byl v květnu letošního roku jmenován správce, ale zatím není v platnosti žádný program na pomoc pracovníkům. Cítíme se opuštěni,“ dodala.

Avon je jednou z největších kosmetických společností na světě. Ve Spojených státech firma nyní prochází reorganizací a změnami ve vedení. Před dvěma lety odmítla nabídku na převzetí od konkurenční kosmetické firmy Coty.