Firma chce za to, že jí resort financí v roce 2003 zamítl žádost o povolení k provozování sázek na internetové ruletě, získat od státu miliardy korun.

„Na začátku září se stal poradcem ministra pro oblast loterií a sázek,“ potvrdil Právu novou funkci Vltavského mluvčí ministerstva Ondřej Šrámek.

Advokát za Vltavského orodoval

Na propojení Vltavského s Oršulou ukazuje dopis, který měl koncem srpna advokát poslat premiérovi v demisi Jiřímu Rusnokovi. Podle informací Práva se v dopise Oršula u premiéra za Vltavského přimlouvá. V dopise se údajně uvádí, že Fischer neměl o jednání s Vltavským zájem, a Oršula proto na premiéra naléhá, aby situaci napravil.

Přibližně měsíc po odeslání dopisu byl Vltavský na ministerstvo skutečně přijat. Vyvstává tak otázka, zda Oršula neorodoval za dosazení Vltavského proto, aby na ministerstvu hájil jeho zájmy. Podle Šrámka byl Vltavský doporučen Fischerovi sborem jeho poradců a ministr si ho vybral na základě osobního jednání.

Kalousek ho odvolal

Šrámek nevyloučil, že s Vltavským se počítá i pro případnou funkci na ministerstvu. „Pan Vltavský měl už v minulosti na starost řízení této problematiky, je proto možné, že mohou být jeho zkušenosti v budoucnu využity i jako interního zaměstnance ministerstva financí,“ dodal.

Vltavský již na resortu působil na pozici ředitele odboru 34, tedy Státního dozoru nad sázkovými hrami. Po osmi měsících jej však tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek odvolal.