Zkušební provoz mrazáku, do kterého se vejde 27 000 palet se zbožím, začne v polovině září. Hala je 150 metrů dlouhá a 38 metrů vysoká a vznikla v sousedství bývalého masokombinátu.

Teplota v mrazáku se bude pohybovat kolem minus 25 stupňů Celsia a zboží bude na správné místo posílat počítačový systém, který zaznamená i data spotřeby nebo druh pečiva.

Uvnitř bude jako protipožární opatření patnáctiprocentní koncentrace vzduchu, což je podobné klima jako ve 3000 metrech nad mořem. Zaměstnanci budou pracovat v prostorech pro expedici, kde bude teplota vyšší.

Pekárenskou skupinu La Lorraine obří mrazák na okraji Kladna vyšel na půl miliardy korun.

Pekárenskou skupinu La Lorraine obří mrazák na okraji Kladna vyšel na půl miliardy korun.

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Rozmrazené a dopékané pečivo se v České republice prodává především v supermarketech, kde tvoří většinu z veškerých druhů, které obchodníci zákazníkům nabízejí. Patří mezi ně různé druhy housek, ale především sladké pečivo s náplněmi.

Největší mrazák na pečivo v Evropě stojí na okraji Kladna.

Hala největšího mrazáku na pečivo v Evropě je 150 metrů dlouhá.

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

Takové výrobky musejí být na prodejním pultě označené, že jde o zmrazený polotovar. Opatření bylo zavedeno loni. U mnohých prodejců se tehdy ukázalo, že na pultech jiné pečivo, než ze zmrazeného polotovaru neprodávají.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce upozornila, že pokud je pečivo zamrazeno a posléze po nějaké době dopékáno, je v něm více stabilizačních látek než v pečivu čerstvém.