Jak pro Novinky uvedl mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec, jednalo se o problémy na trafostanici na Chodově. Nyní se zjišťuje, zda šlo o technickou závadu nebo o selhání lidského faktoru.

„Postiženy byly oblasti Prahy 4, Prahy 10 a část Prahy 2,” informoval Holubec s tím, že dodávky elektrické energie byly obnoveny během několika minut, nejdéle se jednalo o zhruba tři čtvrtě hodiny. Rozvodna zásobuje třetinu Prahy, polovina je vypnutá, druhá část je pod napětím.

Dodávky byly podle Holubce plně obnoveny v 10.45 hodin.

Popálený technik skončil v nemocnici

Proudem byl zasažen jeden technik, který pracoval pro externí firmu.

„Jednadvacetiletého pacienta jsme převezli na popáleninové centrum do vinohradské nemocnice. Měl popáleniny na 35 procentech těla a byl ve vážném stavu,” řekla Novinkám mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

Jedná se v srpnu už o druhý vážný výpadek dodávek elektrické energie na území Prahy. Minulé úterý postihl celoplošný výpadek Vinohrady a část Prahy 4 a 10. Trval zhruba patnáct minut a zasáhl také MHD včetně metra. [celá zpráva]

V polovině června pak požár transformátoru způsobil ve značné části metropole black-out, který trval až 1,5 hodiny.  [celá zpráva]