Šestapadesátiletý Kůla zdůvodnil přijetí nabídky TVS tím, že v letectví pracuje celý život a po odchodu z ČSA se k němu chtěl vrátit. Jako prezident ČSA se prý dvakrát neúspěšně snažil o vstup ČSA do Travel Service. Je přesvědčen, že TVS je společností s velkou budoucností.

Vik prohlásil, že TVS chce do tří let létat na pravidelných linkách do 17 míst, mimo jiné do Francie, Itálie, Španělska a Německa. "Budeme se možná snažit také o linku do Velké Británie," uvedl. Travel Service, který od března změnil své původní jméno Travel Servis, podle něho potřebuje posílit řízení, protože plánuje další rozvoj, především v pravidelné dopravě.

TVS pokřtil nový boeing

TVS má nyní deset letadel. Dnes pokřtil šestý stroj Boeing 737-800, má také dva Boeingy 737 řady 400 a na nízkonákladovou dopravu pod značkou Smart Wings nasadí od května dva menší stroje řady 500. TVS již také podepsal smlouvu na velkokapacitní Boeing 767. Letadlo, které je bez mezipřistání schopné doletět z Prahy na západní pobřeží USA, by se mělo v České republice objevit ve druhé polovině roku.

TVS je druhou největší leteckou společností v České republice. Na trhu nepravidelné (charterové) přepravy má asi 65procentní podíl. Od konce loňského roku létá na pravidelných linkách do Thajska a na Kanárské ostrovy. Od května začne létat pod značkou Smart Wings tzv. nízkonákladové lety do Paříže, Curychu dvakrát denně a jednou denně do Madridu, Amsterodamu a Kodaně.