Uzené šproty v oleji Sokra původem z Estonska odhalila kontrola v prodejně Norma v Ústí nad Labem. Na obale potraviny je jako distributor uvedena liberecká společnost Baltaxia. „Ve výrobku bylo zjištěno překročení maximálního limitu pro látku benzo(a)pyren a překročení maximálního limitu pro celkové množství polyaromatických uhlovodíků,“ píše se na webu s tím, že se jedná o karcinogenní látky.

Vlašská jádra ve skořápce Select Horeca původem z USA objevili kontroloři v pražském Makru. Jako prodejce je uvedena společnost K-Servis Praha. „Uvnitř několika ořechů se vyskytovala plíseň. Chuť a vůně výrobku byly žluklé a netypické,“ připomíná se na webu. Pro vysvětlenou, potravina se nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení.

FOTO: http://www.potravinynapranyri.cz/

Obdobně dopadly i Vločky jáhelné bio původem z Rakouska, které kontrola zachytila u Michala Kadaňky v Brně. Jako distributor je uvedena společnost Country Life z Nenačovic. „Vůně i chuť výrobku byly žluklé,“ konstatuje web a dodává, že výrobek neměl prošlé datum minimální trvanlivosti.

FOTO: http://www.potravinynapranyri.cz/

Další podrobnosti najdete ZDE.

Portál potravinynapranyri.cz spravuje ministerstvo zemědělství společně se Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI). Upozorňuje na nejakostní, falšované a nebezpečné potraviny.