Draghi mimo jiné hovořil o tom, že v posledních měsících došlo ke značnému zlepšení na evropských finančních trzích, nicméně bude ještě nějakou dobu trvat, než se tato skutečnost projeví v reálné ekonomice.

„Míra ekonomické aktivity je v procesu stabilizace stále na velmi nízkých úrovních,“ připomněl Draghi s tím, že oživení by mělo nastat v druhé polovině roku.

Minulý měsíc ECB nastínila vývoj ekonomiky eurozóny, která by se měla letos pohybovat od -0,9 procenta do kladných 0,4 procenta, připomněl server BBC. Draghi rovněž uvedl, že je ještě brzy na zhodnocení, zda loňská opatření přijatá ECB a týkající se snížení likvidity na problematických trzích byla úspěšná.

Šéf ECB taktéž ocenil vlády členských států eurozóny za „mimořádný pokrok“, který učinily v souvislosti s fiskální konsolidací a strukturálními reformami. „Fiskální konsolidace byla nevyhnutelná,“ dodal.

V této souvislosti se vlády Řecka, Španělska a dalších zemí potýkaly s masivními protesty a nepokoji, jak snižovaly výdaje a zvyšovaly daňové zatížení, aby srazily rozpočtové schodky a obnovily důvěru investorů.