Erste ve čtvrtek posílila o 2,84 procenta na 4093 Kč, Komerční banka o 0,72 procenta na 3224 Kč, ČEZ o 1,82 procenta na 194,25 Kč. Radiokomunikace oslabily o 1,42 procenta na 484,50 Kč.

Obchodník s cennými papíry Cyrrus radí investorům nakupovat akcie chemického holdingu Unipetrol, které považuje v dlouhodobé perspektivě za silně podhodnocené. Cyrrus ocenil jednu akcii Unipetrolu na 93 korun, což je o více než 40 procent nad současným kursem na pražské burze. Krátkodobým spekulantům ale doporučuje držet se raději zpět.

"Unipetrol je sice stále privatizačním hitem domácího trhu číslo jedna, nicméně pod tlakem špatných zpráv o privatizaci nedávno razantně propadl. I proto je mé krátkodobé doporučení neutrální - držet," uvedl analytik Jan Procházka. Unipetrol ve čtvrtek mírně oslabil o0,08 procenta na 64,05 Kč. Index PX 50 vzrostl o 0,78 procenta na 830,2 bodu, což je další dlouhodobé maximum.

V popředí obchodování je Česká spořitelna

Pražská burza uveřejnila aktuální údaje o obchodování jednotlivých členů. V popředí je Česká spořitelna, která zobchodovala v březnu na pražské burze cenné papíry za 38 miliard Kč. Československá obchodní banka měla objem 34,1 miliardy a člen její finanční skupiny Patria Finance, vedoucí akciový broker, 25,9 miliardy korun.

Otevřený podílový fond J&T Perspektiva smíšený se sloučí s OPF Nový podílový fond - Mapis. Komise pro cenné papíry sloučení povolila, rozhodnutí ale ještě nenabylo právní moci. Statut přejímajícího fondu Perspektiva se nemění, sdělila správcovská společnost J&T Asset Management (JTAM).

Evropským akciím se dařilo v dopolední části seancí, pak ale indexy největších burz silně kolísaly. Trh přijal očekávané rozhodnutí Evropské centrální banky neměnit úrokové sazby, přesto převládá přesvědčení, že k tomu zanedlouho stejně dojde. Tuto možnost před nedávnem připustil i šéf ECB Trichet, pokud ovšem by se nepotvrdilo oživení spotřeby.

Úroky ale snížila švédská centrální banka, a to na dlouhodobé minimum dvě procenta. Lepší než očekávané výsledky hospodaření signalizoval švédský výrobce telekomunikační techniky Ericsson, který zpevnil až o 8 procent. Jeho rival Nokia na burze v Helsinkách posílil o dvě procenta.