Čedok podle ředitele Miroslava Rese již před rokem založil dceřinou společnost na Slovensku a prodal několik tisíc zájezdů. Jeho klienti ze Slovenska však zatím létají na dovolenou s místními leteckými společnostmi. V Polsku a Maďarsku zatím začal spolupracovat s místními CK. V plánu však Čedok má výraznější vstup na všechny tři trhy, dopravu by potom i z těchto zemí zajišťovala letecká společnost Travel Servis, kde Čedok vlastní 50 procent.

Čedok chce při své expanzi do ciziny využít také své majetkové účasti v zemích EU, které dosud zajišťovaly především příjezdovou turistiku do Česka. Od vstupu ČR do unie však začnou nabízet i cesty do zahraničí. Fischer míří do Ruska

Fischer podle ředitele Jiřího Jelínka plánuje vstup na ruský trh. Uvažuje však i o dalších zemích na východě Evropy. Zda nakonec zahájí své aktivity pouze v Rusku nebo i jinde, bude podle Jelínka záležet na analýzách místních možností. Fischer je jednou z největších CK na Slovensku, podniká také v Maďarsku a Polsku.

V nejbližší době se obě CK ale hodlají zaměřit především na domácí trh. Z ČR totiž ročně prostřednictvím cestovních kanceláří cestuje do zahraničí asi sedm procent domácností, zatímco například v Německu je to přes 25 procent. Podle Rese bude spolu se zvyšující se životní úrovní růst počet lidí, kteří budou služeb CK využívat. Za pět let by tak do ciziny prostřednictvím CK mohlo jezdit až o pět procent víc domácností.

Čedok chce expandovat v Česku také cestou propojování s dalšími subjekty. Nedávno například vstoupil do CK Eso Travel, která se specializuje na cesty do vzdálených zemí. Fischer chce zase budovat stabilní klientelu tzv. zákazníků na celý život.