Podle Jana Špalka, prezidenta Stavovské unie studentů Západočeské univerzity, která je hlavním organizátorem, získává veletrh rok od roku větší renomé jak mezi studenty, tak mezi firmami, které do Plzně přicházejí s nabídkami uplatnění pro absolventy.

"Během veletrhu mají mladí lidé jedinečnou možnost seznámit se jak s podmínkami pracovního trhu, tak se i dostat do kontaktu s personalisty a zástupci firem nejen z regionu západních Čech. Naše stavovská unie se problematikou veletrhů zabývá již skoro deset let a za tu dobu se stala plzeňská akce celorepublikově uznávanou událostí na pracovním trhu. Velikostí nemůže předčit podobné veletrhy v Praze nebo Brně, ale kvalitou je jim vážnou konkurencí," řekl Špalek.

Podle něho na plzeňský veletrh pracovních příležitostí totiž jezdí firmy už za kvalitou. "Na prvních veletrzích jsme měli 15 firem, letos přijede vystavovatelů kolem šesti desítek," dodal Špalek.

Stavovská unie studentů ZČU veletrh připravila v tomto roce ve spolupráci s nadnárodní studentskou organizací IAESTE, zejména proto, aby společným úsilím maximalizovaly počet pracovních příležitostí pro studenty.