Snahou společnosti bylo zachovat výrobu v maximálním možném rozsahu. Proto se od minulého týdne, kdy byl zákaz prodeje alkoholu v ČR vyhlášen, výrobní kapacity soustředily na výrobu pro exportní trhy.

„Vzhledem k zákazu dovozu českého alkoholu do Polska a na Slovensko, musí dojít k částečnému útlumu výroby, momentálně na dva dny. Situaci vyhodnocujeme a zvažujeme úpravu výrobního programu," řekl Novinkám Vladimír Darebník, výrobní ředitel společnosti.

Jednou z možností, jak situaci řešit, by mohla být výroba produktů s nižším obsahem alkoholu, ovšem s tím, že receptura Becherovky Original je nedotknutelná,“ dodal Darebník.

Slabší zelená nebo griotka

K podobnému kroku se chystá i ústecko-prostějovská likérka Granette & Starorežná. Jak pro Novinky uvedl mluvčí společnosti Petr Maxa, uvažuje se o sníženém obsahu alkoholu v peprmintce a griotce.

„Od příštího týdne je budeme schopni již distribuovat. Nyní nabíráme objednávky,“ sdělil Maxa. Podle něj je nicméně firma schopná reagovat na jakoukoli objednávku, tedy i na další kategorie lihovin, s tím, že bude odpovídat nařízenému obsahu alkoholu pod 20 procent.