Nejvíce posílily cenné papíry Philip Morris a Erste Bank. Komerční banka oslabila o 1,33 procenta na 2968 Kč. Erste Bank posílila o 1,33 procenta na 2968 Kč, Philip Morris o 1,59 procenta na 18 145 Kč. Index PX 50 vzrostl o 0,12 procenta na 776,4 bodu.

Mimoburzovní organizátor obchodů s cennými papíry RM-Systém zatím zůstává v rukách společnosti PVT. Případný prodej sice noví majitelé PVT nevylučují, ale pro nejbližší měsíce není pravděpodobný, řekl Daniel Křetínský, jednatel společnosti J&T Investment Advisors, která PVT spoluvlastní. Majitelé PVT počátkem roku předpokládali, že ke konečnému řešení u RM-Systému dospějí odhadem do konce února, ale zatím se tak nestalo.

Index ruského trhu RTS se začátkem měsíce vyšplhal na nejvyšší úroveň v historii, a to na 688,72 bodu. Investoři poslední dva dny vybírali nemalé zisky. Jen za loňský rok se ruský trh zlepšil o 57 procent. Podle analytiků se nedávné signály z ruské politické scény někdy hodnotí jako pokus o návrat k autorativnímu režimu, ale to investorům nevadí v pokračování přilivu prostředků. Velké zhodnocení je příliš lákavé, i když zřejmě značně riskantní. Ruský trh se nadále označuje jako velmi levný ve srovnání například s brazilským, nebo jihokorejským.

Ohlášená fúze srazila akcie Interbrew

Akcie na velkých západoevropských burzách ve středu ztrácely pod vlivem poklesu trhů za oceánem, přestože by sílící dolar a slábnoucí euro měly lépe vyhovovat velkým evropským firmám. Investoři však stále čekají na další makroekonomické údaje z USA, které by měly potvrdit oživení nejsilnější světové ekonomiky.

Oznámení o vytvoření nové světové jedničky v pivovarnictví po spojení nizozemské skupiny Interbrew, která podniká i v ČR, a brazilské AmBev, některé investory poplašilo. Označili tento krok za příliš nákladný. Akcie Interbrew ztratily téměř šest procent. Euro ve středu oslabilo na úroveň 1,214 dolaru za euro. Americké burzy otevřely ztrátou. Obchodníci se shodují, že až do pátku, kdy mají být zveřejněny nové údaje o americkém trhu práce, mohou indexy velkých burz značně kolísat.