Ratingová agentura Standard & Poor's v úterý potvrdila Českému Telecomu známku A minus pro dlouhodobé závazky a nezajištěný dluh. Agentura uvedla, že výhled známky telekomunikačního operátora zůstává stabilní díky solidním výsledkům v tvrdých podmínkách trhu. Ratingová agentura předpokládá, že bude Český Telecom na provozní úrovni zvyšovat svou výnosnost. Telecom v úterý oslabil o 2,11 procenta na 324,30 Kč.

Unipetrol ztratil 1,55 procenta a uzavřel na 66,89 procenta. Erste Bank zpevnila o 1,94 procenta na 3729 Kč a Komerční banka o 0,10 procenta na 3008 Kč. Index PX 50 klesl o 0,14 procenta na 775,5 bodu.

Podle Markéty Šichtařové z pražské Volksbanky zatím nice nenasvědčuje tomu, že by se měl růst cen na akciovém trhu zastavit. Pražská burza i globální trhy mohou ještě nějaký čas pokračovat v růstu a akcie je zatím bezpečné držet. Podle Šichtařové je ale rozumné zvážit další nové investice, neboť řada indexů se pohybuje kolem svých historických maxim. "Může se stát, že v horizontu několika týdnů i měsíců se růst akcií nejen zastaví, ale i přehoupne do déletrvajícího propadu. Zejména evropská ekonomika nevykazuje tak výrazný růst, který by ospravedlňoval stávající boom na akciových trzích," dodala Šichtařová.

Evropa posilovala

Evropské akciové trhy v úterý posilovaly, zisky se však v závěru zmenšily, jakmile bylo jasné, že se americké burzy rozhodly pro vybírání zisků z předchozího dne. Dolar po zprávách o zvyšující se důvěře ve zlepšení americké ekonomiky posílil a euro tak oslabilo až na hodnotu 1,229 dolaru za euro.

Pozornost, kterou poutá autosalon v Ženevě, pomohla akciím automobilek, jejich kursy se zvýšily zhruba o tři procenta. Šéf americké GM Rick Wagoner vyčítal Evropě, že se nebránila poklesu jenu vůči euru, japonské vozy tak získaly lepší podmínky pro zvýšení tržního podílu na starém kontinentu.

Nizozemský pivovar Interbrew, který podniká i v ČR, posílil o dalších 3,4 procenta. Firma stále těží ze zprávy, že chystá koupi brazilského rivala AmBev a stane se tak největším pivovarnickou skupinou světa.