Novelu projednávala Sněmovna na dvakrát. Senátoři ji totiž vrátili poslancům, protože se jim nelíbila definice sexuálního obtěžování. Obávali se, že novela spustí vlnu žalob, a měli výhrady k tomu, že svou nevinu by měl dokazovat obžalovaný. Poslanci však rozhodnutí Senátu přehlasovali.

Podstatnou změnu však přináší novela do oblasti pracovního práva. Firmy budou moci zaměstnávat lidi na dobu určitou nejvýše dva roky a poté se z takového úvazku stane pracovní poměr na dobu neurčitou.

Možnosti řetězení časově omezených smluv využívali často například ředitelé škol, kteří s učiteli ukončili pracovní poměr před prázdninami a po nich je opět zaměstnali. Některé malé firmy se také tímto způsobem jistily pro případ, že by se dostaly do problémů s vyplácením mezd.

Zákon umožňuje i výjimky třeba pro firmy najímající pracovníky jen na sezónu nebo v případě mimořádných zakázek. Tito zaměstnavatelé budou moci uzavřít se zaměstnanci smlouvy na dobu určitou i po dvou letech, ale musí tak učinit s šestiměsíční přestávkou.