„Vozy od SBB budou v následujících dnech převezeny do České republiky. Přestože se jedná o špičkové vozy určené pro dálkovou dopravu, RegioJet je okamžitě posílá na kompletní rekonstrukci interiéru,“ nechal se slyšet Jančura s tím, že se stanou součástí flotily vozů s novým interiérem. Ty plánuje RegioJet nasadit do provozu jako součást dalších novinek do konce letošního roku.

RegioJet v současnosti vlastí flotilu zhruba 40 vozů dálkové dopravy, z nichž více než dvacítka operuje na vlacích IC RegioJet mezi Prahou a Ostravskem. Přepravní kapacita zde činí denně 2900 až 3000 míst.

„Jedná se vesměs o vozy, které v západní Evropě představují špičkový standard cestování první třídy, zatímco RegioJet je provozuje jako vozy druhé třídy,“ připomněl Ondrůj. Jejich maximální rychlost je 200 kilometrů za hodinu a podle mluvčího splňují náročné standardy dálkové železniční dopravy na začátku 21. století.

Expanze do Německa a nový internet

RegioJet minulý týden učinil také další krok k rozšíření aktivit na trhy mimo Českou republiku. Německé dráhy (DB) oznámily, že si RegioJet vybraly pro další exkluzivní jednání o společném provozování vlaků na trase Praha – Berlín – Hamburk. RegioJet už provozuje regionální vlaky na Slovensku.

Další novinkou, kterou se RegioJet může pochlubit, je ve vlacích z Prahy na Ostravsko uvedení do provozu nové generace připojení k internetu. „Nové řešení spočívá v nejen ve využití všech dostupných operátorů Vodafone, T-Mobile a O2, ale dále i v kombinaci několika přenosných technologií, jako je EDGE/UMTS a CDMA,“ informoval IT ředitel skupiny Student Agency Václav Henzl s tím, že obdobnou službu hodlají jiní dopravci nabídnout až od druhé poloviny letošního roku.