Toto číslo dokládá, že druhá největší ekonomika eurozóny se nadále potýká se slabým trhem práce. Nezaměstnanost v zemi galského kohouta totiž roste už jedenáctý měsíc v řadě. Francouzští spotřebitelé navíc výrazně snižují své výdaje v důsledku nepříznivé ekonomické situace.

Současný stav příliš nenahrává ani prezidentu Nicolasy Sarkozymu, který se jen obtížně snaží přesvědčit voliče před druhým kolem prezidentských voleb, že právě on je mužem na pravém místě, pokud jde o pozvednutí tamní ekonomiky.

O nové volební období Sarkozy svádí boj se socialistickým kandidátem Françoisem Hollandem. Právě Hollandovi se v druhém kole, které je naplánováno na 6. května, dávají zatím vyšší šance na vítězství.

Socialisté mimo jiné Sarkozymu vytýkají, že během jeho pětiletého „prezidentování“ se nezaměstnanost více než zdvojnásobila. Navíc i veřejný dluh dosahuje rekordní výše. „Prezident Sarkozy slíbil, že stlačí nezaměstnanost na pět procent, zatímco ona vystoupala k deseti procentům,“ uvedl Hollande v televizní stanici France 2.