„Neustálým vývojem usilujeme o to, aby bylo pořízení traktorů Zetor volbou, která našim zákazníkům výrazně ušetří náklady. Naší výhodou je i fakt, že si sami vyrábíme motory do svých traktorů,“ uvedl Lipovský.

Novinku Zetoru si přišli prohlédnout i skalní fanoušci firmy.

Novinku Zetoru si přišli prohlédnout i skalní fanoušci firmy.

FOTO: Veronika Pořízková, Právo

Kromě samotného nového modelu přišel Zetor ještě s dalšími inovacemi. Jde o systém HitchTronic, který má podstatně ulehčit a zefektivnit zemědělskou práci a česká firma ho představila jako první na světě. Technologická novinka spočívá v tom, že se traktor sám automaticky přizpůsobí podmínkám terénu a pomůže tak zejména začínajícím traktoristům. Inovativní systém bude instalován do všech modelů produktové řady Forterra.

Nový model Forterra HSX zaujal i ty nejmenší návštěvníky veletrhu.

Nový model Forterra HSX zaujal i ty nejmenší návštěvníky veletrhu.

FOTO: Veronika Pořízková, Právo

„S technologií HitchTronic lze dosáhnout dobrých výsledků nezávisle na schopnosti traktoristy nebo typu půdy,“ vysvětlil Lipovský.

„Zetor je pořád známý spíše ve východní Evropě a Asii. Česká republika by z toho důvodu měla udělat něco pro to, aby pomohla s vývozem i do dalších zemí. Naši strojaři mají světovou úroveň a firma Zetor patří k českému zlatu,“ řekl Bendl, když mlékem pokřtil letošní novinku.

Forterra HSX navazuje na osvědčenou řadu kolových traktorů. Mezi jeho hlavní přednosti patří reverzační převodovka, která disponuje celkem třiceti stupni pro jízdu oběma směry. Sériová výroba traktoru bude zahájena 1. června.