"Nepodporuji zvýšení dividend," řekl Urban s tím, že hotovost by měl ČEZ použít na expanzi v zahraničí. ČEZ vyplatil za rok 2002 na dividendách asi 40 procent zisku, tedy 4,5 koruny na akcii. Nyní by se však tento poměr měl vrátit na 20 procent jako v předchozích letech, řekl Urban.

Akcie ČEZ po předchozím posílení prudce oslabily a uzavřely na 172,84 Kč s celkovým denním úbytkem 1,10 procenta. ČEZ také dominoval akciovému trhu v objemech obchodů.

Ve čtvrtek mu v tomto ohledu konkuroval jen Český Telecom. Ten posílil o 1,26 procenta na 314 Kč, mnohem více však České radiokomunikace, a to o 2,22 procenta na 405,60 Kč. Dalším růstovým titulem byl Philip Morris, který přidal 1,28 procenta a uzavřel na 17282 Kč. Index PX 50 vzrostl o 0,16 procenta na 749 bodu.

Evropské akcie ve čtvrtek zpevnily. Náladu investorů podpořila korekce směnného kursu dolaru k euru a lepší výsledky předních světových firem. Výjimkou byl jen DaimlerChrysler, který oslabil o 0,8 procenta po zveřejnění nedobrého stavu ve své americké divizi. Nápravu v Chrysleru má na starosti nové vedení.

V úvodu obchodování na amerických trzích akcie posilovaly povzbuzeny údaji o klesajícím počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Podle Josefa Kvardy ze společnosti Atlantiku Finanční trhy nová data potvrzují posílení trhu práce. Firmy zřejmě budou muset zvýšit zaměstnanost, ale nadále budou čelit velké zahraniční konkurenci. Údaje pomohly k růstu akciových trhů i v Evropě.

Největší maloobchodní síť na světě, americký Wal-Mart Stores Inc., zvýšil celoroční čistý zisk o 13,8 procenta na 9,05 miliardy dolarů. Ve výsledku se projevilo oživování americké ekonomiky většími spotřebitelskými výdaji. Generální ředitel společnosti Lee Scott prohlásil, že jeho optimismus v pohledu na nový fiskální rok je nejsilnější za několik posledních let.