Slim, jenž je mimo jiné majitelem největší latinskoamerické telekomunikační společnosti, bude podle agentury Reuters prezidentem rady, která bude shromažďovat finance na nový rozvoj hotelů především v nejstarší části přímořského střediska. Vláda mexického státu Guerrero, kde Acapulco leží, zatím nezveřejnila, kolik peněz rada hodlá investovat.

Acapulco nejvíce utrpělo nárůstem násilné kriminality související s obchodem s drogami, která se v loňském roce téměř ztrojnásobila, a z letoviska se tak stalo v roce 2011 jedno z nejnásilnějších měst na světě. Vraždy odstrašily turisty, což přimělo mexického prezidenta Felipa Calderóna, aby do města poslal policejní a vojenské postily s cílem obnovit pořádek. Počet vražd v posledních několika měsících údajně klesl.

Přátelství s hvězdami

Dvaasedmdesátiletý Carlos Slim Helú je v Acapulku vnímán jako celebrita. Nechává se vidět na společensky významných akcích a přátelí se s hvězdami – naposledy například s italskou filmovou legendou Sophiou Lorenovou či francouzským hercem Alainem Delonem, s nimiž se sešel na nedávném filmovém festivalu.

V loňském roce časopis Forbes uvedl, že si Slim udržel druhý rok po sobě pozici nejbohatšího muže světa. Jeho majetek je odhadován na 74 miliard dolarů.