„Skupina v roce 2011 dosáhla historicky nejlepších výsledků u prodeje, tržeb a provozního i čistého zisku. K tomuto úspěchu přispěly všechny naše divize,“ uvedl generální ředitel společnosti Dieter Zetsche. Každý ze zaměstnanců by měl obdržet zvláštní bonus ve výši 4100 eur (asi 102 500 korun).

Daimler loni zvýšil celkový prodej o 11 procent na 2,1 miliónu vozů. Jeho tržby stouply o devět procent na 106,5 miliardy eur. Prodej divize osobních vozů Mercedes-Benz Cars, která zahrnuje značky Mercedes-Benz, Maybach a Smart, vzrostl o osm procent na téměř 1,4 miliónu vozů.

Konkurence se má mít na pozoru

Daimler vyrábí kromě osobních automobilů rovněž nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou. Společnost v listopadu oznámila, že během dvou let ukončí výrobu superluxusních vozů Maybach, která je již řadu let ztrátová.

Německý časopis Manager Magazin minulý měsíc uvedl, že Daimler plánuje do roku 2020 více než zdvojnásobit prodej luxusních vozů Mercedes na 2,7 miliónu aut ročně. Zetsche již v září upozornil, že automobilka hodlá do roku 2020 předstihnout v prodeji domácí konkurenty BMWAudi, a stát se tak jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily.