„Kdyby nastala situace, že nevyčerpáme v těch dvou operačních programech evropské peníze, rezignuji,“ uvedl Dobeš. „Já už jsem také několikrát řekl, že ta židlička mě nepřirostla k zadku, a mám to úplně stejně. Je to věc, kterou nesu, nesu reformy, a kdybych v těch základních parametrech selhal, a já si je nastavuji, nemám problém rezignovat,“ dodal.

Reagoval tak na výčet výtek, které se v poslední době snášejí na jeho hlavu. V souvislosti s hrozícím pozastavením čerpáním dotací totiž Dobeš čelí i kritice na svou personální politiku. Za rok a půl se na postu šéfa pro čerpání evropských peněz vystřídalo už pět manažerů. Právě někdejšího šéfa sekce pro EU Jana Vitulu (TOP 09) Dobeš viní z problémů při čerpání.

Špatný výběr i zastání od Nečase

„Já přiznávám, že je tam i faktor špatného výběru,“ konstatoval bývalý psycholog a personalista Dobeš. S některými svými vysoce postavenými úředníky se prý ale musel rozloučit i proto, že práci nezvládali.

Dobeše se v otázce EU fondů zastal i premiér Petr Nečas (ODS). Dobeš mu slíbil věc do dubna vyřešit, aby proplácení prostředků nebylo pozastaveno.