Jeho nabídkou se v úterý odpoledne zabývalo zastupitelstvo města Pardubic a zatím neprojevilo nadšení, přestože město dostihy dotuje v posledních letech miliónovými půjčkami, které se mu s největší pravděpodobností nevrátí.

„První Váňová nabídka je, že převezme naše pardubické dostihové závodiště k 31. lednu 2012. To v takovém termínu nelze, je tu koncesní zákon, který takové bleskové změny neumožňuje. Druhá nabídka – odkoupení 51 % akcií Dostihového spolku, které má město, výměnou za jedno místo v dozorčí radě, taky není možná. Nemůžeme prodávat bez souhlasu malých akcionářů, především by se ale ty akcie měly prodávat ve veřejné dražbě a ne jednomu zájemci,“ řekla primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice).

Zastupitelé rozhodli, že nejméně tři milióny letošní z půjčky Dostihovému spolku nebudou požadovat zpět a vloží je do zvýšení kmenového jmění této akciové společnosti. O Váňově nabídce bude jednat ve čtvrtek večer mimořádná valná hromada Dostihového spolku Pardubice.