K současným čtyřem párům spojů denně přibudou další dva na trase Havířov-Praha a zpět. Vlaky RegioJetu nově začnou jezdit také na Slovensko.

Pomalejší nasazovaní tuzemských spojů Regiojet vysvětluje "důrazem na kvalitu služeb zákaznického servisu během počáteční fáze rozšiřování provozu, charakteristické velmi vysokým vytížením vlaků."

V jízdních řádech je více spojů než ve skutečnosti

Deník Mf Dnes upozornil, že ve vytištěných jízdních řádech je přesto uvedeno původně zamýšlených devět vlaků v každém směru. "Je to nepříjemnost, ale je to odpovědnost dopravce. Vždy platí jízdní řád, který bude vyvěšený ve stanici," řekl listu Pavel Halla, mluvčí Správy železniční dopravní cesty, která jízdní řády sestavuje. Cestující se tak musí spolehnout na informace z internetových stránek dopravce.

Na devět párů se má firma dostat do konce prvního čtvrtletí příštího roku, informovala MfD. Dopravce za pomalejší zavádění tras nečeká žádná sankce, kterou by v podobném případě zaplatily na základě platné smlouvy České dráhy či Leo Express. "RegioJet ještě tento dodatek nemá podepsaný, takže nemusí nic platit," řekl Halla.

Od neděle 11. prosince bude denně v 6:54 odjíždět vlak RaegioJetu z Žiliny, který dále zastaví v Čadci, Třinci, Českém Těšíně a bude pokračovat přes HavířovOstravuOlomouc do Prahy s příjezdem ve 12:31 na hlavní nádraží. Odpoledne pak bude tento spoj odjíždět v 15:33 s příjezdem do Žiliny ve 20:45.

Cena za jízdenku na trase Praha-Žilina bude začínat u akční ceny na tzv. kreditovou jízdenku na 390 Kč (15,90 eur), plná cena obyčejného jízdného při nákupu na prodejním místě bude 590 Kč (24 eur).