Tržby společnosti ve finančním roce končícím v září stouply o 16 procent na 3,45 miliardy liber. Firma rovněž uvedla, že akcionářům vyplatí ve formě dividend celkem 195 miliónů liber.

Aerolinky nicméně upozornily, že makroekonomické podmínky zůstávají pro celý sektor letecké přepravy obtížné. Dodaly, že slabá spotřebitelská důvěra v Evropě komplikuje snahu přepravců přesunout vyšší náklady na pohonné hmoty na cestující.

Výdaje společnosti easyJet na pohonné hmoty v uplynulém finančním roce stouply zhruba o čtvrtinu na 917 miliónů liber. Počet cestujících se zvýšil téměř o 12 procent na 54,5 miliónu, připomněla agentura Reuters. Aerolinie easyJet působí rovněž v České republice, z Prahy provozují desítky letů týdně.

Největší evropský letecký přepravce Air France-KLM minulý týden oznámil, že jeho čtvrtletní zisk se kvůli vysokým nákladům na pohonné hmoty propadl na pouhých 14 miliónů eur (asi 360 miliónů korun) z 290 miliónů eur před rokem. Varoval rovněž, že vykáže celoroční provozní ztrátu.