„Jde o sedmdesát lidí, kteří pracovali pro dva závody,“ řekl majitel firmy Petr Holub. Mezi propuštěnými jsou například jeřábníci, skladoví dělníci a další pracovníci.

„Vzhledem k tomu, že dochází k poklesu výroby, museli jsme ty lidi propustit. Podobný pokles výroby sice bývá koncem každého roku, ale nikdy to nebylo v takovém rozsahu,“ řekl Holub s tím, že propuštění se netýká pouze jeho, ale i dalších firem.

Mluvčí ArcelorMittalu Ostrava Věra Breiová potvrdila, že firma rozvázala spolupráci s větším množstvím agenturních zaměstnanců.

Záleží na situaci na trhu

„Jednalo se ale o menší počet, než uvádí majitel firmy. Ten počet se týkal všech zaměstnanců různých agentur," řekla Breiová. Společnost podle ní sleduje situaci na světovém trhu s ocelí a přizpůsobuje tomu výrobu. „Zakázky se mění z týdne na týden, někdy jsou vyšší a někdy nižší, a právě proto si stejně jako jiné firmy najímáme agenturní zaměstnance,“ doplnila mluvčí.

Holub ale trvá na počtu 70 lidí, kteří už výpovědi skutečně dostali. Vzhledem k tomu, že všichni pracovali v systému takzvaného dočasného přidělení práce, nedostanou ani odstupné. „Už když podepisují smlouvy, jsou srozuměni s tím, že k tomu může dojít,“ dodal.