Výsledek podle agentury Reuters značně zaostal za odhady analytiků a na jeho zhoršení se podepsaly především náklady na rozjezd loterie. Analytici v průměru očekávali, že zisk bude ve čtvrtletí činit 3,8 milionu eur.

„Ve třetím čtvrtletí výsledky sportovního sázení nadále rostly díky velkému rozmachu sázení pres internet, a to navzdory menšímu počtu atraktivních sportovních událostí v tomto roce,“ uvedl generální ředitel Fortuny Jiří Bunda. Firma podle něj počítá s brzkou možností internetového sázení v Polsku na základě udělené licence.

Nejvíce se sází v Česku a na Slovensku

Loterii Loto spustila Fortuna v červenci jako reakci na problémy Sazky. Na trhu stíracích losů získala Fortuna 50procentní tržní podíl, na trhu loterií 14 procent.

Celková hodnota přijatých sázek se ve třetím čtvrtletí zvýšila meziročně o 9,7 procenta na 92,64 miliónu eur (asi 2,3 miliardy korun). Na růstu se nejvíce podílelo sázení přes internet v Česku a na Slovensku a nově zavedená loterie v Česku. Ve třetím čtvrtletí vzrostly hrubé výhry ze sportovního sázení on-line o 31,3 procenta na 6,3 milionu eur.