"Jsme zvědaví, jak to chce stát ohlídat," táží se majitelé cukráren. Cukrárny doplácejí na to, že fungují jako prodejny a zároveň jako místa, kde si lidé povídají při zákusku nebo při kávě. Zatímco prodej potravin stát zdaňuje pouze pěti procenty, pohostinství bude od května podléhat základní sazbě, která je dnes 22 procent. "Ministerstvo financí musí připravit přesný metodický pokyn," potvrdil Radek Němeček z tiskového oddělení resortu. Cukrárny již stejnou situaci zažily před lety, kdy byly sazby restaurací a potravin také rozdílné.

Lidé se prý nemusejí bát, že by sladkosti na místě byly dražší než ty, které si odnesou s sebou. Cukrárny údajně zachovají jednotné ceny, ale jen za cenu částečného zdražení. "Bude to jen další komplikace, ale stejně stát nemůže uhlídat, co si lidé odnesou a co nám snědí tady," řekla ČTK vedoucí jedné pražské cukrárny.

Podobný osud asi čeká i stánky s občerstvením. Párek v rohlíku bude s vyšší daní, čokoládová tyčinka s nižší. Pizzerie nebo restaurace, které prodávají jídlo s sebou, však na dani neušetří. "I když si lidé pizzu odnesou, stejně se to bude považovat za restaurační službu," říká Němeček. Petr Jonák luk