Ministři financí EU totiž v úterý zamítli pokus Francie prosadit sníženou sazbu pro restaurační služby i možnost, aby si státy podle svého uvážení sazbu snižovaly samy. Protože ČR si na rozdíl od Polska a Maďarska nevyjednala pro tuto oblast přechodné období a začala o snížené dani uvažovat, když už bylo vše s EU dojednáno, nezbyde jí nyní nic jiného, než DPH zvýšit.

"Nedošlo k dohodě a nedá se předpokládat, že jí bude v nejbližších měsících dosaženo. Znamená to, že k datu vstupu do EU bychom měli harmonizovat," řekl po jednání novinářům ministr financí Bohuslav Sobotka. Toto stanovisko si potvrdil i v rozhovoru s komisařem Fritsem Bolkesteinem.

V praxi to znamená, že nový zákon o DPH, který se nyní projednává ve Sněmovně, přeřadí restaurační služby spolu s dalšími službami, jako jsou čistírny, prádelny, kadeřnické a kosmetické služby, opravy obuvi a dalšími, k 1. květnu ze snížené do základní sazby DPH. Sobotka připomněl, že jednání s EU o daňové kapitole skončilo na podzim roku 2001.

Menší provozovny se zvýšení vyhnou

Předseda Sdružení podnikatelů ČR Bedřich Danda upozornil na to, že zvýšení sazby u restauračních služeb se bude týkat jen plátců DPH, tedy hotelů a restaurací s ročním obratem nad dva milióny korun. Tato hranice se od května sníží na milión korun. "Zvýhodněni tak budou menší provozovny - neplátci DPH," podotkl.

Podle Sobotky se bude o DPH jednat v rámci daňového balíčku na schůzce koaličních stran 1. února. Lidovci a unionisté prosazují sblížení obou dnešních sazeb, což by vedlo mimo jiné ke zdražení potravin a léků. Ve hře je i možnost, že by ČR zavedla třetí sazbu ve výši 10 až 14 procent s tím, že potraviny a léky by zůstaly v dosavadní pětiprocentní sazbě. EU tři sazby toleruje. Sobotka se ale domnívá se, že o restauracích se bude mluvit "už spíše jen v informativní poloze".

Zdražení až o devět procent

Přeřazení stravovacích služeb do vyšší sazby daně z přidané hodnoty by podle ředitele analytické firmy Mag Consulting Jaromíra Beránka vyvolalo jednorázové zdražení v restauracích v průměru o čtyři až pět procent. "Restaurace by totiž do cen nepromítly celý nárůst daně z pěti na 22 procent kvůli vysoké konkurenci a stagnující poptávce, zejména ze strany zahraničních turistů," uvedl v listopadu loňského roku Beránek. Celkem by však podle jeho odhadu letos vzrostly ceny stravování v případě přesunu restaurací do vyšší sazby DPH až o devět procent. I bez zvýšení DPH firma totiž očekává, že ve stravování ceny porostou rychleji než inflace, a to asi o 3,2 procenta.