Vlaky Praha – Mnichov a Praha – Norimberk ukončí jízdu v Domažlicích. „Dopravní omezení se týkají i mezistátních rychlíků z Česka, protože Vogtlandbahn je provozovatelem těchto spojů na německé straně," řekl Šťáhlavský.

Omezení se netýká mezinárodních vlaků EC na trase mezi Prahou a Berlínem, protože jsou provozované jinými dopravci než regionální společnost Vogtlandbahn. V přeshraničním úseku je zajištěna doprava regionálními vlaky Českých drah do Furth im Wald.

Strojvedoucí státní firmy Deutsche Bahn (DB) nestávkují a jejich vlaky jezdí dle plánovaných jízdních řádů, dodal Šťáhlavský. "Omezení očekáváme také na regionálních spojích na Chebsku. Do Bavorska je možné využít spoje Expressbus z Prahy do Norimberku operované DB, nebo regionální spoje na území Bavorska operované DB," uvedl.

Aktuální informace o omezeních v dopravě mohou cestující do Bavorska najít na informačním webu ČD www.cd.cz/omezeniprovozu. Zároveň je nutné počítat s delší dobou cesty a případnými komplikacemi v regionální dopravě v Bavorsku, například u osobních vlaků státního dopravce Deutsche Bahn.