Informace se týká tří druhů - Mléčné dietní rýže Müller Milch Reis Diet přírodní, skořicové a s třešněmi (200 g). Kousky skla mohou obsahovat výrobky s datem spotřeby do 23. května. Mlékárna do ČR dovezla 12 024 kelímků výrobku, začaly se prodávat. Společnost Müller v Německu i v České republice stahuje výrobky z trhu i od zákazníků.

Podle Dubna prodávají mléčnou rýži velké obchodní řetězce v ČR - Kaufland, Makro, Billa, Spar, Ahold, Globus, Alimpex i Tesco. "Státní veterinární správa všechny odběratele kontaktovala, informovala a výrobky se začaly stahovat," řekl Duben. Podobný případ se podle Dubna už v minulosti stal.

Podle mluvčího lze jen těžko říct, zda jsou čeští spotřebitelé ohroženi. Podle Dubna se úlomky skla nenašly v žádném z balení prodávaných v Česku, které kontroloři otevřeli.

"Bylo to jen v Německu, v jednom nebo dvou výrobcích, přesto nelze vyloučit, že by sklo bylo i jinde," řekl Duben. Když však má někdo tyto mléčné dezerty s datem spotřeby do 23. května doma, udělá dobře, když je do obchodu vrátí, dodal.