„V souvislosti s dnešní stávkou v Řecku nebylo možné vypravit do Athén dva lety, a to včerejší noční linku, která do Řecka přilétá po půlnoci, a dnešní polední spoj,“ uvedla pro Novinky mluvčí ČSA Hana Hejsková s tím, že na středeční večerní let ČSA nasadí letadlo s vyšší kapacitou.

Ve městech se zastavila autobusová a trolejbusová doprava, v Aténách nejezdí ani metro. Ustala také meziměstská doprava – kromě autobusové a vlakové -; na moře nevypluly ani lodě. Do vzduchu se nevznesla letadla dopravců Olympic a Aegean na vnitřních a mezinárodních linkách. Letecký provoz zahraničních společností navíc naruší odpolední stávka dispečerů.

Strašák státního bankrotu

V centru metropole Atén byly na středeční poledne svolány dvě velké protestní demonstrace, jejichž účastníci se pak slili v jeden dav, který obsadil náměstí před parlamentem.

Těžce zadlužené Řecko se již řadu měsíců potýká s hrozbou státního bankrotu. Žádá, aby mu Evropská unieMezinárodní měnový fond zmírnily podmínky dosavadní finanční pomoci a pomohly mu získat další peníze ke splácení budoucích závazků. Atény stále odmítají restrukturalizaci dluhu a doufají, že se jim prodlouží splatnost záchranného úvěru a opět sníží úrokové sazby.