Tržby společnosti stouply o čtvrtinu na 12,8 miliardy dolarů. Překonaly tak očekávání analytiků, kteří je odhadovali na 11,6 miliardy dolarů. Firma předpověděla, že ve druhém čtvrtletí se tržby budou pohybovat od 12,3 do 13,3 miliardy dolarů.

„Tržby v prvním čtvrtletí letošního roku představují pro společnost Intel historicky nejlepší výsledek, kterého jsme dosáhli díky meziročnímu růstu tržeb v řádu dvoumístných čísel ve všech hlavních produktových segmentech a ve všech regionech,“ uvedl generální ředitel Intelu Paul Otellini.

Problémy s dodávkami součástek se firmy netýkají

Nárůst tržeb zmírnil obavy z toho, že na sektor čipů pro osobní počítače bude mít negativní vliv rostoucí popularita chytrých telefonů a tabletů. Celosvětový prodej osobních počítačů se v prvním čtvrtletí podle výzkumné společnosti Gartner meziročně snížil o 1,1 procenta na 84,3 miliónu kusů. Zaznamenal tak první pokles od roku 2009.

Finanční ředitel Intelu Stacy Smith uvedl, že na výrobu firmy nemají dopad problémy s dodávkami součástek, které způsobilo březnové zemětřeseníJaponsku. „Nevidíme nic, co by omezovalo naši schopnost vyrábět podle poptávky,“ dodal.