Žaloba se soustředí na designové prvky, jako je například vzhled ikon na obrazovce. "Takovýto druh nestoudného kopírování je špatný," řekla mluvčí Applu. Samsung uvedl, že bude na žalobu reagovat "přiměřenými právními prostředky, aby ochránil své duševní vlastnictví".

Apple iPad versus Samsung Galaxy Tab

Apple iPad versus Samsung Galaxy Tab

FOTO: Novinky

Podle analytiků bude reakce Samsungu na žalobu pravděpodobně umírněná, protože Apple byl loni druhým největším zákazníkem podniku. Spíše se jedná o jakýsi symbolický krok.

Společnost Apple uvedla mobilní telefony iPhone na trh v roce 2007 a od té doby již prodala více než 100 miliónů těchto přístrojů. Loni firma zahájila prodej tabletů iPad, které se rovněž staly velkým hitem. Aktuálně se prodává již druhá generace iPadu. [celá zpráva]

Patentová válka s Nokií

Apple nebrojí pouze proti Samsungu, už od roku 2009 vede patentovou válku se společností Nokia. Obě firmy se častují vzájemnými žalobami za porušení patentových práv. Začala to v říjnu Nokia, která u federálního soudu v Delawaru podala žalobu na zneužití deseti svých patentů. Apple kontroval žalobou na porušení 13 vlastních patentů.

V poslední žalobě z konce minulého roku Nokia viní iPad z porušení práv ohledně vylepšeného přenosu řeči a dat s využitím programů a inovací u konfigurace antén. [celá zpráva]