Konečné ceny se tak zvýší zhruba o šestinu. To už je pořádná porce. Když se rodina přestane kontrolovat, může pak být nad měsíčním účtem velmi překvapena. Podraží totiž nejen telefonování z pevných linek, ale i z mobilů a také internet. Je přitom zcela běžné, že dnes už rodiny používají všechny tyto komunikační kanály. Například u Českého Telecomu v programu Home Standard podraží měsíční paušál z dnešních 299 na 348 korun. Počet volných minut stoupne na zhruba 105 korun. Například cena místního volání ve špičce se zvýší zhruba o dvacetník - z 1,40 na 1,62 koruny za minutu a ve slabém provozu z 0,70 na 0,81 koruny.

Internet bude v rámci tohoto programu stát prvních deset minut ve špičce 1,62 koruny za minutu a další užívání ve špičce přijde na 0,93 koruny za minutu. Mimo špičku bude prvních deset minut za 0,63 koruny za minutu, další provoz mimo špičku pak vyjde na 0,29 koruny za minutu. Telecom současně rozšiřuje od ledna nabídku o nové cenové programy. Například u program Telefon 70 bude činit měsíční paušál 348 korun a jeho uživatel získá měsíčně 70 minut volání zdarma na jakýkoli telefon, tedy i mobil.

Majitelé mobilů s předplacenými sadami mají proti ostatním uživatelům telefonů tu výhodu, že mohou poněkud zmírnit dopad vyšších cen. Všichni operátoři totiž navýší klientům stav kreditu, který budou mít k silvestrovské půlnoci, o 17 procent, tedy zhruba stejně, jak se zvýší daň. Je tedy výhodné dobít kredit na co nejvyšší úroveň. [celá zpráva]