Závitky z kobylek, koláče s moučnými červy a další „dobroty“ by měly být podle nizozemského vědce Arnolda van Huise odpovědí na globální potravinové krize, změnu klimatu, nedostatek zemědělské půdy nebo hrozbu přelidnění.

Spousta červů s moudrou knihou, aby co nejlíp chutnali.

Spousta červů s moudrou knihou, aby co nejlíp chutnali.

FOTO: Reuters

Van Huis, profesor na nizozemské Wageningen University, vypočítává výhody konzumace hmyzu, jako třeba větší množství bílkovin oproti hovězímu masu či menší náročnost pro jeho chov. Dokonce má recepty pro kuchařky, aby tyto „delikatesy“ strávníkům lépe chutnaly.

Červi s cibulkou

Červi s cibulkou

FOTO: Reuters

"Děti nemají problém jíst hmyz, ale dospělí si už vyvinuli zaběhlé stravovací návyky," řekl van Huis s tím, že problém je především psychologický.

Zdravé stravování pro odvážné

Van Huis organizuje přednášky, ochutnávky potravin i kurzy vaření se zkušenými šéfkuchaři, kde se přítomní dozvědí recepty na přípravu jídla z hmyzu, červů nebo kobylek. Například kobylky jsou považovány za chutné občerstvení v mnoha asijských zemích, jako třeba v Thajsku či ve Vietnamu.

Smažená kobylka

Smažená kobylka

FOTO: Reuters

„Hmyzí“ jídlo má vysokou nutriční hodnotu a je velmi zdravé pro starší lidi, ukázal průzkum. Podle některých odvážlivců není chuť nijak hrozná. „Bylo to křupavé, možná něco jako cornflakes,“ nechal se slyšet jeden z nich.

Pralinky z červů

Pralinky z červů

FOTO: Reuters