S informací, že Electrocity hodlá opustit český trh přišel server Euro Online. "Myslí si, že to tu nemá perspektivu, a tak balí kufry," tvrdí podle serveru důvěryhodný zdroj blízký firmě. Barberis nicméně uvádí, že veškeré informace jsou mylné. Novinkám však při dopoledním telefonickém rozhovoru nebyl nikdo schopen podat vyjádření společnosti Europe Technic, která řetězec provozuje. Marketingovou pracovnicí bylo přislíbeno oficiální vyjádření emailem, nicméně žádné nedošlo.

Částečnou nefukčnost firemních webových stránek a úplnou internetového obchodu vysvětlil Barberis tím, že firma v současnosti zvažuje vhodné mediální prostředky pro budování vlastní značky a nevyloučil, že stránku v budoucnosti obnoví. Právě uzavření internetového obchodu bylo jedním ze zakladních kamenů spekulace o konci firma v Česku.

Cenovou válku umocnil příchod Electro Worldu

Podle serveru Euro Online se tak mělo jednat o první oběť dlouhotrvající cenové války mezi obchodníky s elektronikou. Electrocity má obchody v jedenácti městech České republiky. V Praze je šest obchodů a další dva jsou v Brně. Cenovou válku umocnil v říjnu 2002 příchod Electro Worldu, který provozuje britská společnost Dixons Group. Od té doby v Česku vyrostlo pět obřích prodejen, z toho tři v Praze.

"Jediná informace, kterou můžu potvrdit je, že konkurence na trhu s elektronikou je velmi tvrdá, stejně jako v celé Evropě," uvedl Barberis. "Konkurence na trhu s elektronikou se v současnosti vyhrocuje," potvrdil ČTK generální ředitel společnosti Electro World Jiří Řízek.

Podle odhadů společnosti Incoma Research měla společnost Europe Technic v prodejnách Electrocity obrat 1,9 miliardy korun a umístila se na 29. místě TOP 50 českého obchodu za rok 2002. Lépe jsou na tom prodejny Proton společnosti HP Tronic, která se umístila na 19. místě s obratem 2,6 mld. korun. Se stejným obratem ji následuje společnost K+B Expert se stejnojmennými obchody. Třiadvacáté místo si s obratem 2,2 mld. korun vysloužila společnost Okay. Na 27. skončil řetězec Datart s obratem ve výši 2 mld. korun.