V předchozí den se objevila zpráva minoritního akcionáře společnosti Netla Management Limited, která se cítí poškozována jednáním majoritního vlastníka, společností Bivideon. Ta opakovaně žádala KCP o odkup cenných papírů za pouhých 245 Kč, ale Netla soudí, že akcie ČRa by měly být ohodnoceny na 604 až 705 Kč.

Radiokomunikace ve středu zpevnily o 2,9 procenta na 337 Kč. Mírný pokles postihl Český Telecom, který oslabil o 1,02 procenta na 270,9 Kč, a také ČEZ (o 1,03 procenta na 130,54 Kč). Index PX 50 klesl o 0,71 procenta na 613,7 bodu. Podle analytiků společnosti Fio jsou ceny předních akcií příznivé pro střednědobý nákup.

Evropa

Evropské akcie ve středu klesaly, převládaly obavy o kurs eura, který by mohl dosáhnout hodnoty až 1,50 dolaru za euro, což by mimořádně ztížilo postavení evropských vývozců. Federace evropských bank předpokládá, že v roce 2004 dosáhnou země Evropské měnové unie růstu 1,4 procenta.

Největší sestup zaznamenal nizozemský operátor KPN, který na amsterodamské burze oslabil o 7,8 procenta po zprávě, že v příštích dvou letech sníží zisk v důsledku nižších tarifů pro volání z mobilních telefonů. Německý chemický gigant BASF ztratil 2,6 procenta, když vyhlásil, že "dobré časy již skončily". Podle mínění vedení firmy v příštích letech poroste zisk podniků chemického průmyslu menším tempem. Také jeho rival Bayer oslabil o 2,1 procenta. Dolů zamířily také akcie předních bank, německá Commerzbank sestoupila o 3,6 procenta.

Amerika

Investoři na amerických burzách přemýšleli o důsledku rozhodnutí měnového výboru americké centrální banky z předchozího dne nezměnit úrokové sazby, ve slovním komentáři však již nedal důraz na hrozbu poklesu inflace. Ceny dluhopisů v reakci značně oslabily, akciový trh také, ale pomohlo i vybírání zisků. Zahájení středečních obchodů poznamenalo značné kolísání indexů.