Nejdražší na celém jídle je zcela jistě maso, konkrétně speciální hovězí, jehož cena se pohybuje v řádu několika tisíc korun za kilogram. Jde o maso pocházející ze skotu plemene zvaného wagyu kobe-style, tedy z kříženců japonského plemene wagyu, chovaných ve Spojených státech, Austrálii, na Novém Zélandu nebo v Jižní Americe.

Plemeno skotu zvané wagyu pochází z Japonska z prefektury Hyogo a nesmí se z ostrovního státu v žádném případě vyvážet. Tedy minimálně legální cestou.

Dobytek se tam prý má skoro jako v ráji. Pase na šťavnatých loukách, do zrní mu chovatelé dolévají pivo, případně i ostřejší saké. Při krmení hraje vážná hudba, která má mít na zvířata uklidňující účinek. Samozřejmostí jsou i pravidelné masáže každého kusu stáda.

Podle jednatele restaurace Kobe Marka Kerleho se prý požitek z takového hamburgeru nedá srovnávat s žádným jiným obdobným jídlem a cena prý naprosto odpovídá kvalitě. „Hamburger si můžete samozřejmě koupit za pár korun, ale v tomto případě tak trochu riskujete svoje zdraví,“ je přesvědčen Kerle.